Ako sa píše slovo webstránka/web stránka?

pravopis web stránka

Ako sa píše slovo webstránka/web stránka?

Web stránka? Webstránka? Toto slovo skloňujeme denne nielen my, marketéri.  Často na ňu odkazujeme všetci našich zákazníkov. Anglický pôvod sme si zdomácnili, takže je možné, že nemáme úplne jasno v tom, ako ho písať.  Jazykovedci ho radia pod profesionálny slang. Ako sa teda píše?

Web stránka, alebo webstránka?

  1. Ako jedno slovo bez medzery – správne je „webstránka„, nie „web stránka“. Hodí sa do bežnej hovorovej reči a úplne v pohode aj do obchodných a marketingových textov.
  2. Ak by sme chceli byť veľmi oficiálni, čo my, obchodníci a správni copywriteri nechceme, tak je tu ešte alternatíva „webová stránka“.

Web dizaj, alebo webdizajn

  1. Toto slovo chápeme vo význame „webový dizajn; dizajn webstránok a píšeme správne v zdomácnenej podobe tiež ako jedno slovo „webdizajn“ .
  2.  Ak by sme chceli byť dôležití, tak  „webový dizajn“.

Takže odteraz všetko spolu – ako jedno slovo ;-) webdizajn, webstránka.

Ahoj, volám sa Daniela Mudráková. V marketingových vodách plávam od roku 2004. Základom prežitia v dnešnom virtuálnom svete je dobre poznať psychológiu predaja, mať cit pre obchod a rozumieť zákazníkom. Baví ma vytvárať obchodné stratégie a pomáhať vám získať zákazníkov na svoju stranu, tvoriť kampane a texty, ktoré chytia vašich zákazníkov za srdce, aj za peňaženku. Na seminároch a workshopoch vás rada naučím nielen ako písať trefné texty, rozumieť obchodu, ale aj ako budovať značku a predávať online.

TEXTY, KTORÉ CHYTIA ZÁKAZNÍKOV NIELEN ZA SRDCE, ALE AJ ZA PEŇAŽENKU
Facebook Odber noviniek