JAZYKOVÁ KOREKTÚRA TEXTOV

Doba nás donútila snažiť sa v mnohom spoliehať na seba. Súhlasím, pretože iba tak si môžem napr. najlepšie dohliadnuť na kvalitu služieb, ktorú Vám, mojim zákazníkom, poskytujem, ale predsa….

Nikto nie je odborníkom na všetko

Keď potrebujem urobiť daňové priznanie, zanesiem ho k účtovníčke. A Vy asi tiež, však?  Možno by sme to zvládli, ale takto máme istotu, že je to profesionálne, správne a aj rýchlo urobené.  No, vidíte, tak prečo si nedáte radšej skontrolovať texty, ktoré posielate zákazníkom, alebo zverejníte na webe po gramatickej stránke odborníkovi?

Pravopis negooglite, prosím Vás – na googli nájdete možné aj nemožné

Náhodou sa mi dostal do rúk kedysi list, ktorý písala moja šéfka zákazníkom. Našla som tam hrúbku: „…… náš profesionálni tím“. Fúúúha, čo teraz? Asistentka na recepcii už mala asi 50 listov zabalených na odoslanie. Nazbierala som odvahu a prišla za ňou, že urobila „preklep“ ;-). Tak to určite nie, Daniela. Ja som si to vygooglila!

Kedysi platilo, že čo bolo v novinách, bolo vždy gramaticky správne. Teraz to už dávno nie je pravda. Na nete nájdete (aj v prípade mienkotvorných médií a online verzií denníkov) chyby, tak ako všade. Bohužiaľ.

Váš web je Vaša vizitka, Váš obraz

Nie je nič horšie, ako chyby, preklepy, hrúbky na webe. Je to Vaša nástenka. Váš dom. Podľa toho si ľudia vytvárajú obraz o tom, nakoľko ste profík, nakoľko ste zodpovedný ako jeho budúci obchodný partner, nakoľko ste dôsledný a nakoľko si potrpíte na presnosť a doťahuje veci do detailov.

Zákazník Vám odpustí, že na Vašom webe nenašiel odpoveď a riešenie na svoj problém, ale neodpustí Vám, ak ho privítate ako Tým špecialistov s Prahy… To platí aj pre komunikáciu na sociálnej sieti a aj v printoch a katalógoch. Tam je to už horšie, tam to nepôjde tak jednoducho zmazať, ako na nete. Dokonca som držala leták, kde sa môj klient ocitol, ani nevedel ako, ako generálni partner…

Nestojí Vám to za to, ignorovať to, pretože Vás to môže prísť draho. Určite drahšie ako jazyková korektúra.